Marta Kurek-Stokowska – KRAJOBRYS
W pracowni ogrodu KRAJOBRYS specjalizujemy się w projektach przestrzeni prywatnych, takich jak ogrody przydomowe i tereny rezydencjalne. Nie są nam obce również tematy o „szerszym zasięgu”, takie jak ogrody sensoryczne i terapeutyczne, ogrody pokazowe, czy kawiarniane. Oferujemy zarówno rozbudowane, szczegółowe projekty, jak i wsparcie na etapie realizacji w formie nadzorów autorskich, a także sesje zdjęciowe oraz doradztwo zakupowe.
KRAJOBRYS tworzą:
Marta Kurek-Stokowska — założycielka pracowni, architekta krajobrazu z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym;
Kamilla Kocjan — architektka krajobrazu, absolwentka Uniwersytetu Rolniczego, specjalistka od zieleni i natury;
Tomasz Stokowski — człowiek od słów i obrazu; z wykształcenia anglista, z zawodu fotograf, z zamiłowania literat.
Co nas wyróżnia?
Trudności nas motywują, a nie odstraszają. Działki z dużym spadkiem, skomplikowane problemy z ukształtowaniem terenu, wodą, czy glebą — to nasza specjalność.
Lubimy pracować z ograniczeniami i z przeciwnościami losu, bo właśnie wtedy jesteśmy najbardziej kreatywni.
Nasze ogrody faktycznie powstają — i to w formie, w jakiej je zaprojektowaliśmy — co oznacza, że nasze pomysły są realistyczne i możliwe do wykonania. Nie bujamy w obłokach i nie skupiamy się na produkowaniu oszałamiających wizualizacji. Istotna dla nas jest realność wykonania projektu, czytelność dokumentacji, poszanowanie budżetu i dbanie o szerszy kontekst krajobrazowy.
Nie ograniczają nas żadne konkretne style ogrodowe, a nasze motto to: Projektowanie to dialog.
Wyznajemy zasadę, że u podstaw każdego dobrze zaplanowanego ogrodu leży komunikacja i wzajemne zaufanie. Dlatego projektujemy z Tobą i dla Ciebie.
Najważniejsze
osiągnięcia
- Około 75 % naszych koncepcji trafia za pierwszym razem. Nazywamy je „złotymi strzałami”. Co prawda gwarantujemy nielimitowaną ilość wariantów i opcję marudzenia, ale nasi klienci jakoś nie chcą z tego przywileju korzystać 😉
- Projektujemy według autorskiej metody Oko-Ucho-Gust
- Nasze największe dotychczasowe wyzwanie? Projekt ogrodu terapeutyczno-sensorycznego przy Ośrodku Neurorehabilitacji w Lipniku, który powstawał przy ścisłej współpracy z pacjentami i ich opiekunami, fizjoterapeutami i artystami — i tylko dzięki tak pogłębionej analizie oraz wyjściu daleko poza ramy standardowego projektowania udało nam się stworzyć wizję naprawdę otwartego, pozbawionego barier, niemal hektarowego ogrodu dedykowanemu osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi.