Usługi glebogryzarką separacyjną

Glebogryzarka separacyjna – usługi na terenie Krakowa i okolic

Przekopywanie i spulchnianie gleby w ogrodzie to jeden z najważniejszych zabiegów, które należy wykonać, by cieszyć się w przyszłości pięknym trawnikiem czy obfitymi plonami warzyw i owoców. Ręczne przygotowanie podłoża, wymagające sporych nakładów czasu i pracy, nastręcza jednak niemałych trudności. Pracę w ogrodzie może znacznie ułatwić glebogryzarka separacyjna. Jak działa i kiedy warto z niej skorzystać?

Glebogryzarka separacyjna – budowa i działanie

Glebogryzarka ogrodowa jest maszyną służącą do mechanicznego przekopywania, rozdrabniania i spulchniania podłoża. Pozwala napowietrzyć i wyrównywać glebę, usunąć chwasty i przygotować ziemię pod trawnik czy grządki. Działanie glebogryzarki polega na wycinaniu fragmentów gleby przez noże umieszczone na obrotowym wale. Glebogryzarki ogrodowe różnią się sposobem napędzania, kierunkiem obracania noży i efektywnością pracy. Ze względu na sposób napędzania wyróżnić można: glebogryzarki elektryczne (napędzane silnikiem elektrycznym), glebogryzarki spalinowe (napędzane silnikiem spalinowym), glebogryzarki ręczne (napędzane siłą mięśni) oraz glebogryzarki ciągnikowe (przyłączane do traktora, napędzane siłą ciągnika). Noże w glebogryzarkach ogrodowych mogą obracać się współbieżnie (zgodnie z kierunkiem ruchu maszyny), przeciwbieżnie (odwrotnie do kierunku ruchu maszyny) lub w sposób mieszany (w obu kierunkach). 

Modelem stosowanym przez profesjonalne firmy ogrodnicze jest glebogryzarka separacyjna, która do pracy wykorzystuje siłę ciągnika. Jak działa glebogryzarka separacyjna? Noże glebogryzarki separacyjnej w czasie pracy obracają się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Przeciwbieżny ruch noży powoduje przerzucanie gleby przez system prętów, pełniący funkcję sita. Na tym etapie następuje oddzielenie grubszych elementów (kamieni, patyków, korzeni, dużych brył ziemi, darni) od drobnej frakcji podłoża. Grubsze, niepożądane elementy opadają pierwsze na glebę i są przysypywane przez rozdrobnione, odpowiednio przygotowane podłoże. Tylny wał glebogryzarki separacyjnej do traktora umożliwia regulację głębokości pracy maszyny i pozwala wyrównać oraz ugnieść podłoże. 

Usługi glebogryzarką separacyjną

Fot. materiały własne  

Glebogryzarka separacyjna – zalety

Glebogryzarki separacyjne, ze względu na przeciążenia występujące podczas oddzielania frakcji gleby, są znacznie cięższe niż tradycyjne modele. Do pracy wymagają też większej mocy. Duża siła i waga oraz wytrzymała konstrukcja wpływają pozytywnie na efektywność ich pracy. Glebogryzarki separacyjne mogą pracować na większych głębokościach niż klasyczne modele. Duże modele, które podpina się do traktorów, sprawdzają się nawet na trudnym podłożu – kamienistym, zbitym, twardym, gliniastym. Pozwalają uzyskać dokładnie rozdrobnioną ziemię, pozbawioną wszelkich niepożądanych elementów. Tak przygotowane podłoże nie wymaga już modyfikacji – nadaje się do wysiewu nasion, sadzenia roślin czy rozłożenia trawnika z rolki. Gleba o luźnej strukturze zapewnia optymalne przenikanie powietrza i wody oraz stwarza roślinom lepsze warunki do rozwoju, co przekłada się na późniejsze efekty uzyskane w ogrodzie. Glebogryzarka separacyjna do ciągnika, dzięki wydajnej pracy, pomaga oszczędzić czas i zmniejszyć wysiłek związany z pielęgnacją ogrodu. Dzięki niej nie trzeba wykonywać mozolnych i ciężkich prac ręcznie. Glebogryzarka separacyjna znacząco ułatwia przygotowanie podłoża na rozległych terenach. Zwykle już jeden przejazd daje oczekiwany rezultat. 

Zamów usługę glebogryzarką separacyjną
tel. 660 238 216

Glebogryzarka separacyjna – zastosowanie w ogrodzie

Glebogryzarka separacyjna ciągnikowa może skutecznie wspomóc nas w wielu pracach ogrodniczych. Z powodzeniem zastąpi tradycyjne narzędzia (szpadel, widły, grabie). Znajdzie zastosowanie zarówno na etapie zakładania ogrodu, prac sezonowych, jak i modernizacyjnych. Do czego służy glebogryzarka separacyjna? Warto wykorzystać ją do przygotowania podłoża w nowym ogrodzie, na grządkach warzywnych i rabatach z roślinami ozdobnymi. Szczególnie przyda się wiosną, by spulchnić ziemię przez planowanymi nowymi nasadzeniami. Glebogryzarka separacyjna jest niezwykle pomocna przy zakładaniu trawników – zarówno z siewu, jak i z rolki. Pomoże też odnowić stary trawnik lub zmodernizować zaniedbany ogród. Dzięki niej można ponadto w łatwy i szybki sposób wymieszać podłoże z ziemią urodzajną i w ten sposób zwiększyć żyzność gleby oraz poprawić warunki do wzrostu traw oraz innych roślin. Glebogryzarka separacyjna jest idealna do dużych ogrodów, których ręczne przekopanie jest czasochłonne, pracochłonne i niewystarczająco efektywne. Warto z niej skorzystać także na terenach zaniedbanych, wymagających gruntownej renowacji, oraz mało urodzajnych.

 

Usługi glebogryzarką separacyjną

Fot. materiały własne

Glebogryzarka separacyjna – zakładanie trawnika

Dokładne przygotowanie ziemi pod trawnik jest niezbędne, by w przyszłości móc cieszyć się z pięknej, soczyście zielonej murawy. Spulchniona, rozdrobniona i wyrównana gleba sprzyja dobremu ukorzenieniu się darni i bujnemu wzrostowi trawy. Przy zakładania trawnika najlepiej użyć glebogryzarki separacyjnej. Początkujący amatorzy ogrodnictwa nie muszą jednak inwestować we własny sprzęt ani zmagać się z nauką obsługi maszyn rolniczych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zaufanych firm, które oferują wynajem glebogryzarki separacyjnej wraz z operatorem i wykonanie niezbędnych prac. 

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne przygotowanie podłoża pod trawnik za pomocą glebogryzarki na terenie Krakowa i okolic (małopolska).

Poniżej przedstawiamy cennik wykonania usługi glebogryzarką separacyjną w Krakowie i okolicach: 

700zł plus 1zł/m2

Zapraszamy również do zakupu wysokiej jakości trawy z rolki i żyznej ziemi pod trawnik. Każdy, kto marzy o pięknej murawie, może też zamówić u nas kompleksowe usługi z zakresu zakładania trawnika z rolki.