Masz pytania dotyczące założenia ogrodu? Zadzwoń: 660 238 216!

PROJEKTOWANIE OGRODÓW I TERENÓW ZIELENI


Zajmujemy się projektowaniem ogrodów przydomowych jak również kompleksów terenów zielonych.

Do każdego z wykonywanych projektów podchodzimy indywidualnie starając się na podstawie przeprowadzonych rozmów stworzyć spójną koncepcję opartą na sugestiach klientów. Dzięki temu każdy tworzony przez nas projekt ogrodu jest niepowtarzalny.

Głównym obszarem naszej działalności jest Kraków i jego okolice.

PROCES PROJEKTOWY KROK PO KROKU

   

Prace nad projektem podzielone są na etapy:

  

1. ANKIETA - na samym początku w odpowiedzi na zapytanie o projekt, przesyłamy ankietę, która pozwala nam poznać oczekiwania klienta co do charakteru przyszłego ogrodu i zakresu prac projektowych. Po otrzymaniu wypełnionej ankiety posiadamy informacje, na podstawie których jesteśmy w stanie określić ile czasu zajmie przygotowanie projektu ogrodu oraz ile będzie kosztować jego opracowanie. Na końcu ankiety znajdują się informacje na temat zawartości projektu w wersji podstawowej oraz rozbudowanej. 

    

2. WSTĘPNY KOSZTORYS - podajemy w nim widełki cenowe dla wykonania projektu z uwzględnieniem informacji otrzymanych w wypełnionej ankiecie.

   

3. WIZJA LOKALNA – podczas wizyty na działce wykonywana jest analiza funkcjonalno- przestrzenna oraz przeprowadzony zostaje wywiad z klientem. Jasne określenie potrzeb i oczekiwań na początku procesu projektowego sprawia, że możemy wykonać projekt zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

   

4. INWENTARYZACJA TERENU I DRZEWOSTANU -  wykonywana jest szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy aktualnych map.

   

5. SPORZĄDZENIE I ZATWIERDZENIE OFERTY

   

6. WSTĘPNY PROJEKT KONCEPCYJNY -  na tym etapie przedstawiamy ogólną kompozycję przestrzenną, rozwiązanie komunikacji w ogrodzie, schematy rozmieszczenia roślinności, elementów małej architektury i nawierzchnie w formie rzutu oraz z wykorzystaniem kolażu z inspiracjami (w wersji rozbudowanej: wizualizacje, wirtualny spacer, widoki, odręczne szkice).

Prezentacja koncepcji odbywa się na spotkaniu lub drogą mailową, po czym następuje omówienie i wprowadzanie ewentualnych zmian.

    

7. PROJEKT KONCEPCYCJNY - przedstawia się zaktualizowaną koncepcję ogrodu. Do wybranego, ustalonego układu przestrzennego określone są typy roślin oraz materiałów. Po przedstawieniu i wprowadzeniu wszystkich uwag klienta przechodzi się do projektu wykonawczego. Kolejne zmiany mające wpływ na projekt są odpłatne.

       

   
      

8. WSTĘPNY PROJEKT WYKONAWCZY - to moment przedstawienia projektu, który zawiera:

w wersji podstawowej:

 • rzut z rozmieszczeniem wszystkich proponowanych elementów wraz z ich lokalizacją, rozmiarami i podpisami (np. donice, rośliny, mała architektura),
 • wymiarowanie,
 • kolaż z inspiracjami,
 • tabelę roślinności projektowanej,
 • tabelę materiałów projektowanych potrzebnych do wykonania projektu,
 • opis projektu

   

Projekt w wersji rozbudowanej to taki, w którym oprócz projektu podstawowego występują dodatkowo płatne elementy:

 • projekt oświetlenia: dobór lamp ogrodowych, układ przewodów
 • projekt nawodnienia: projekt instalacji, dobór zraszaczy i akcesoriów
 • projekt ukształtowania terenu (w przypadku dużych spadków)
 • projekty techniczne detali (potrzebne do wykonania danych elementów w terenie) np. altany, pergole, wiaty, tarasy, itp.
 • zalecenia wykonawcze; przydatne, gdy ogród zakładasz samodzielnie lub z pomocą innej firmy,
 • zalecenia pielęgnacyjne
 • opis każdej z zastosowanych roślin w formie albumu
 • kolorowa wersja rzutu
 • nadzór autorski

     

Prezentacja wstępnego projektu wykonawczego odbywa się na spotkaniu lub drogą mailową, po czym następuje omówienie i wprowadzanie ewentualnych drobnych korekt.

    

9. PROJEKT WYKONAWCZY - ostatni etap, kiedy przedstawia się ukończony projekt, gotowy do realizacji.

Kolejne zmiany mające wpływ na projekt są odpłatne. W przypadku realizowania go przez naszą firmę, załączony zostaje również dokładny kosztorys.

 

 JUŻ WIESZ JAK WYGLĄDA PROCES PROJEKTOWY KROK PO KROKU - ZRÓB PIERWSZY:

 

ZADZWOŃ: 660 238 216

LUB

WYŚLIJ PROŚBĘ O ANKIETĘ NA [email protected]